izlenme 7290
izlenme 7242
izlenme 498
izlenme 7284
izlenme 2466
izlenme 7692
tvarşivi / Ana Haber Bültenleri / Star Haber
Star Ana Haber Bülteni, Güvenilir, hızlı, Objektif habercilik Ece Belen'in sunumu ile ekrana geliyor, 03.12.2017 Pazar
Star Ana Haber Bülteni, Güvenilir, hızlı, Objektif habercilik Ece Belen'in sunumu ile ekrana geliyor, 03.12.2017 Pazar
04.12.2017 12:29 | 300 izlenme
Erzurum’da ‘canlı bomba’ alarmı

Erzurum’da kendisine ‘canlı bomba’ süsü verip bir akaryakıt istasyonuna giden kişi, polislerce etkisiz hale getirilip gözaltına alındı.

 Kentte, üzerinde bomba düzeneği bulunduğu izlenimi veren yelek giyen ve elinde tabanca olan G.B. (34), Palandöken ilçesi Kayakyolu Mahallesi İbrahim Polat Caddesi girişindeki bir akaryakıt istasyonuna ait otoparka geldi. 
‘Yol trafiğe kapatıldı’
Çevredeki vatandaşların ihbarıyla kısa sürede olay yerine gelen ekipler, elindeki silahını almayı başardıkları G.B.’yi etkisiz hale getirdi ve bölgeye bomba uzmanı ekip çağırdı. Uzman ekip beklenirken vatandaşlar bölgeden uzaklaştırılıp çevredeki cadde ve sokaklar araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Akaryakıt istasyonuna gelen uzman ekiplerce yapılan incelemede, G.B.’nin üzerindeki bomba süsü verilen yelekte, kablolar ve kartondan yapılıp bombaya benzetilen düzenek olduğu ancak herhangi bir patlayıcı bulunmadığı anlaşıldı. 
‘Amaç fenomen olmak’
Gözaltına alınan G.B.’nin emniyette alınan ilk ifadesinde, üzerindeki bombalı süsü verilen yeleği kısa süre önce internetten satın aldığını söylediği öğrenildi. 
G.B’nin ifadesinde, “Amacım sosyal medyada ‘fenomen’ olmaktı” dediği belirtildi. Akıl sağlığının yerinde olup olmadığı araştırılan G.B’nin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarılacağı kaydedildi.
Bugün neler oluyor?