izlenme 7218
izlenme 7212
izlenme 564
izlenme 5556
izlenme 1932
izlenme 6840
tvarşivi / Diziler / 
Senaryosunu değiştirip oyunculuk yapabileceğiniz dizi!
Senaryosunu değiştirip oyunculuk yapabileceğiniz dizi!
26.03.2018 10:59 | 210 izlenme
Televizyon dünyasında bir çığır açmaya hazırlanan #WarGames, izleyenlerin anlık seçimlerine göre şekilleniyor...

Hikayeler anlatmak için etkileşimli bir platform olarak kurulan Eko isimli bir girişim, televizyon izlemek için yeni bir yol sunuyor. #WarGames adındaki yeni dizi, daha kişisel bir izleme deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

İngiliz oyun tasarımcısı Sam Barlow’un son projesi #WarGames, Eko ile işbirliği içerisinde yürüyor. Genç bir bilgisayar korsanının hikayesini anlatan bir bilim kurgu filmi olan 1983 yapımı WarGames‘in yeniden çekimi olan 6 bölümlük proje; bilgisayar korsanlığı, hükümet komplosu ve modern casusluk temalarını içeriyor.

Dizi, Eko’nun özel teknolojisiyle çoklu pencerelerde oynatıldığı için etkileşimli bir deneyim oluşturuyor. Büyütmek istedikleri pencereyi seçmek izleyicilere kalmış durumda. #WarGames, her bir izleyicinin en çok hangi pencereyi seçtiği hakkında bilgi topluyor ve bu bilgileri kullanarak, hangi hikayelerin ve karakterlerin izleyicinin ilgisini çekeceğini belirliyor. Bu nedenle, izleyicinin bir sonraki adımı daha önceki etkileşimlerine dayanarak kişiselleştirilebiliyor.

Bugün neler oluyor?