izlenme 438
izlenme 804
izlenme 1200
izlenme 1074
izlenme 636
izlenme 510
tvarşivi / Yaşam / 
KESK Eş Genel Başkanlarından #Silahlanmaya1MilyonKereHayır kampanyası
KESK Eş Genel Başkanlarından #Silahlanmaya1MilyonKereHayır kampanyası
13.04.2018 10:39 | 150 izlenme
CHP Mİlletvekili Mehmet Tüm'ün başlattığı bireysel silahlanmanın kontrol altına alınması kampanyasına büyük destek geldi...

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ün mağdur ailelerle birlikte başlattığı ‘bireysel silahlanma’ kampanyasına destek büyüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'dan sonra KESK Eş Genel Başkanları Aysun Gezen ve Mehmet Bozgeyik’ten de kampanyaya destek açıklaması geldi.

‘Barış içinde bir arada yaşamanın mümkün olduğu bir ülke istiyoruz’

Bireysel silahlanmaya karşı videolu çağrı yapan Eş Genel Başkanlar, dünyada ve ülkemizde şiddet olaylarının ve bireysel silahlanmanın kaygı verici düzeyde arttığına dikkat çekti.

Toplumda her geçen gün artan kadın cinayetlerine ve şiddet haline dikkat çeken KESK Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, “AKP iktidarı her geçen gün toplumu ayrıştıran ve kutuplaştıran politikalarına devam ediyor ve nefret söylemini toplumun en küçük kesimlerine yaygınlaştıracak tarzda bir politika izliyor. Bununla birlikte silahlara kolay ulaşımı düşündüğümüzde, her gün artan kadın cinayetlerine ve her gün yükselen şiddete hep birlikte tanık oluyoruz. Barış içinde bir arada yaşamanın mümkün olduğu bir ülke istiyoruz. Bunun için silahlanmaya karşıyız ve silahlanmaya bir milyon kez hayır diyoruz. KESK olarak, toplumsal barışın sağlandığı bir ülke istiyoruz. Bunun için de silahlanmaya karşı mücadele etmek için toplumun tüm kesimlerini birlikte olmaya davet ediyoruz.” dedi.

‘Artan şiddet olayları ve bireysel silahlanmanın yaygınlaşması hepimizi kaygılandırıyor’

Silahlanmadaki artışın nedeninin güvenlikçi savaş politikaları olduğunu ifade eden KESK Eş Genel Başkanı Mehmet Bozgeyik, “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de savaş politikaları her geçen gün artıyor. Bu politikalar sonucunda da başta kadınlar olmak üzere şiddet olayları yoğunluklu olarak yaşanıyor. Bunun temel nedeni, hükümetlerin izlemiş olduğu güvenlikçi savaş politikalarıdır. Biz, KESK olarak, ölümü değil yaşamı savunan bir konfederasyonuz. 16 yıldır AKP hükümetinin yönettiği ülkemizde de artan şiddet olayları ve bireysel silahlanmanın yaygınlaşması hepimizi kaygılandırıyor. Buradan bireysel silahlanmaya karşı olduğumuzu ve bu kampanyada yer alacağımızı tekrar ifade ediyoruz.” dedi.

Bugün neler oluyor?