izlenme 54
izlenme 72
izlenme 72
izlenme 72
izlenme 84
izlenme 66
tvarşivi / Hava/Yol Durumu / 
İstanbul'un göbeğinde hortum şaşkınlığı!
İstanbul'un göbeğinde hortum şaşkınlığı!
21.08.2017 12:38 | 84 izlenme
İstanbul'da beklenen yağışlı hava şehir genelinde hakim olurken Beykoz'da yaşanan hortum vakası şaşkınlık ve paniğe sebep oldu...

METEOROLOJİ'DENUYARI ÜSTÜNE UYARI

Meteorolji'den yapılan son dakika açıklamasına göre "İstanbul'da bugün ve yarın gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor." uyarısı verilmişti. Hava sıcaklıklarının 5-6 derece gerilemesi beklenen İstanbul'da önümüzdeki iki gün yağışlı geçecek. Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre bugün sağanak yağış İstanbul’un yanı sıra, Antalya, Aydın, Muğla, Denizli, Manisa, Ordu ve İzmir’in doğu ilçelerinde etkili olacak.

TÜM YURTTA HAVA DURUMU

İstanbul'da bugün ve yarın sağanak bekleniyor. Meteoroloji̇ 1. Bölge Müdürlüğü'nün hava tahminine göre, kentte bugün ve yarın gök gürültülü kuvvetli yağış etkili olacak.

Kentte bugün hava sıcaklığının en düşük 22, en yüksek 29 derece yarın ise en düşük 23, en yüksek 27 derece olması öngörülüyor.

Meteoroloji verilerine göre sıcak havalar birkaç günlüğüne mola verecek, hava sıcaklıkları düşecek. Türkiye’nin iç, batı ve kuzey kesimlerinin büyük bölümünde yağış bekleniyor. Yağışlarla beraber hava da birkaç derece serinleyecek. Yurdu etkisi altına alacak yağmur etkisini çarşamba gününe kadar sürdürecek.

Yapılan son değerlendirmelere göre, Antalya, Aydın, Muğla, Denizli, Manisa, Ordu, Trabzon, Giresun ve Rize çevreleri ile İzmir'in doğu ilçeleri, Isparta ve Balıkesir'in güney kesimleri ve Burdur'un güney ve doğu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Muğla’nın Fethiye ile Antalya’nın Kaş ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 

Bugün neler oluyor?