izlenme 72
izlenme 18
izlenme 78
izlenme 84
izlenme 72
izlenme 96
tvarşivi / Yaşam / 
İntihar etti denilen kız kendine gelince gerçeği anlattı!
İntihar etti denilen kız kendine gelince gerçeği anlattı!
08.08.2017 22:11 | 156 izlenme
Kilis'te yaşanan olayda genç kızın camdan düşmesine gerekçe olarak ailesi intihar demişti oysa gerçek tamamen farklı çıktı...

Kilis'te zorla evlendirilmek istendiği için intihar ettiği öne sürülen Suriye asıllı 16 yaşındaki D.H.’nin aslında çok farklı bir nedenden ötürü balkondan düştüğü öğrenildi.

Kilis'te aile zoruyla evlendirilmek istenen ve bu sebeple intihara kalkıştığı ileri sürülen Suriye vatandaşı 16 yaşındaki D.H.’nin ağabeyi tarafından camdan atıldığı ortaya çıktı.

Tedavisi tamamlanan D.H. taburcu edilerek devlet korumasına altına alındı.. 16 yaşındaki kızı aşağı attıktan sonra döven ağabeyi M.H. ise tutuklandı.

Olay, dün öğle saatlerinde Kartalbey Mahallesi’nde meydana geldi. Ülkesindeki iç savaştan annesi ve ağabeyiyle kaçarak Kilis’te bir apartmanın 3’üncü katında kirada yaşayan D.H., ailesi tarafından kendisinden yaşça büyük ve istemediği biriyle para karşılığı evlendirilmek istendi.

Bunun üzerine çıkan tartışmada D.H.,  28 yaşındaki ağabeyi M.H. tarafından evin üçüncü katından aşağı atıldı. Aşağı inen ağabey bu defa da kızı döverek yeniden eve götürmek istedi. Olayı görenlerin ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri D.H.'yi hastaneye götürürken, anne ve ağabeyi ise polis tarafından gözaltına alındı.

KORUMA ALTINA ALINDI

Hastanede tedavisi tamamlanan Suriyeli D.H.’nin psikolog eşliğinde ifadesi alındı. D.H., para karşılığı yaşça kendisinden büyük birisiyle evlendirilmek istenmesine karşı çıkması nedeniyle çıkan tartışmada ağabeyi tarafından aşağı atıldığını söyledi.

D.H., ağabeyinin ayrıca kendisini dövdüğünü söyledi. Suriyeli kız ifadesinin ardından devlet korumasına alınarak Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirildi.

Polisteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen D.H.’ninÿannesi F.K. serbest bırakılırken, ağabeyi M.H. ise tutuklanarak cezaevine konuldu. 

Bugün neler oluyor?