izlenme 642
izlenme 7692
izlenme 630
izlenme 7992
izlenme 7626
izlenme 7410
tvarşivi / Ana Haber Bültenleri / Fox Haber
FOX TV Ana Haber Bülteni Fatih Portakal'ın yorumlarıyla Türkiye'nin en farklı haber bülteni #Restiçektim 05.02.2018 Pazartesi
FOX TV Ana Haber Bülteni Fatih Portakal'ın yorumlarıyla Türkiye'nin en farklı haber bülteni #Restiçektim 05.02.2018 Pazartesi
13.02.2018 16:02 | 450 izlenme
TSK ve ÖSO güçleri ilerliyor (Zeytin Dalı Harekatı)

Afrin harekatı 25. gününde. TSK ve ÖSO güçlerinin kontrolü ele geçirdiği yer sayısı 50'yi geçti. Hatay'ın karşısındaki Cinderes ile Kilis'in karşısındaki Şeyh Horoz Bölgesi havadan ve karadan vuruluyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısını bin 369 olarak açıkladı.

 

Terör mevzileri havadan ve karadan vuruluyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, üç koldan Afrin'e ilerliyor.

Zeytin Dalı Harekatı'nın 24'üncü gününde Afrin'in batısındaki Cinderes beldesindeki iki yer daha PYD'den alındı. Cinderes'e bağlı Muhammediye Köyü ile Amara Tepesi'nde kontrol sağlandı. Böylece harekatın başladığı günden bu yana PYD'den alınan yerlerin sayısı 51'e yükseldi.

Yine Afrin'in batısındaki mevziler, savaş uçakları, çoklu roketatarlar ve yoğun top atışlarıyla vuruldu. Hatay'ın Reyhanlı, Kırıkhan ve Hassa ilçelerinin karşısındaki hedefler yoğun ateş altına alındı.

Kilis'in karşısındaki Şeyh Horoz bölgesinde de sığınak, barınak ve mevziler tank ve top atışlarıyla vuruldu. Şeyh Horoz'da teröristlerin sızma girişimi nedeniyle yoğun çatışma çıktığı da gelen bilgiler arasında.

Afrin ile Azez arasında kalan Katme Köyü'nden de sıcak görüntüler yansıdı. Katme Köyü'ndeki YPG'ye ait cephaneliğin vurulma anı görüntülendi.

Bugün neler oluyor?