izlenme 78
izlenme 216
izlenme 138
izlenme 330
izlenme 144
izlenme 144
tvarşivi / Ana Haber Bültenleri / Fox Haber
FOX Haber Gülbin Tosun'un sunumuyla Türkiye'nin en farklı ana haber bülteni 03.12.2017 Pazar
FOX Haber Gülbin Tosun'un sunumuyla Türkiye'nin en farklı ana haber bülteni 03.12.2017 Pazar
04.12.2017 12:12 | 132 izlenme
Davutoğlu: Kim rüşvet almışsa hesap sorulsun
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Rıza Sarraf davasıyla ilgili çarpıcı bir açıklama yaptı.

Mahkemede sunulan belgelerin hükmü olamdığını belirten Davutoğlu, “Ancak Kim kendi çıkarını düşünmüşse kim servetini artırmayı planlamışsa kim rüşvet almışsa onlardan da hesap sorulmalıdır” dedi.

Konyalılar Federasyonu’nun İzmir’deki tarafından Buca Atlı Spor Kulübü’nde düzenlediği etkinliğe katılan 26’ncı Dönem Başbakanı ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Rıza Sarraf’ın tanık olarak ifade verdiği ABD’deki Hakan Atilla davasıyla ilgili konuştu.
Mahkemede sunulan belgelerin, 17- 25 Aralık ile irtibatı nedeniyle bir hükmü olmadığını ifade eden Davutoğlu, rüşvet iddialarıyla ilgili ise çarpıcı açıklamalar yaptı. Davutoğlu, “Rıza Sarraf başta olmak üzere bu ateş çemberindeki ülkenin düştüğü zor şartlarda kim kendi çıkarını düşünmüşse, kim servetini artırmayı planlamışsa, kim rüşvet almışsa, kim haksız kazanç peşinde olmuş ve elde etmişse onlardan da hesap sorulmalıdır” dedi. Davutoğlu, “Mücadele yürütürken eğer Türkiye’de yanlış bazı işler olmuşsa, bu yanlışın hesap verilme makamı New York değil; Ankara’dır. Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleridir” ifadelerini kullandı.

Bugün neler oluyor?