izlenme 78
izlenme 54
izlenme 366
izlenme 12
izlenme 96
izlenme 78
tvarşivi / Yaşam / 
Faytona Binme, Atlar Ölüyor!
Faytona Binme, Atlar Ölüyor!
16.08.2017 17:29 | 84 izlenme
Ortalama 25 sene ömürleri olan atların, fayton işkencesi yüzünden en fazla 2 sene yaşayabildiğini biliyor muydun? "Acılarıma kulak ver! Esaretime tepki göster!

Atların, faytona esir edilmesi ve telef olmasına yönelik tepkiler sürüyor. Özellikle Adalar’da yaşanan at ölümleri kamuoyunun gündeminde. Normalde 25 yıl ömrü olan atlar, faytona esir edildiğinden dolayı en fazla 2 yıl yaşayabiliyor.

Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin öncülüğünde hazırlanan ‘Faytona Binme, Atlar Ölüyor!’ videosu, atlara yapılan eziyeti anlatıyor. Videoyu sosyal medya hesaplarından paylaşan dernek, “Ortalama 25 sene ömürleri olan atların, fayton işkencesi yüzünden en fazla 2 sene yaşayabildiğini biliyor muydun?” sorusunu soruyor. ‘Acılarıma kulak ver! Esaretime tepki göster!’ kampanyasını da başlatan grup, Change.org’da ‘Faytona binme, Atlar Ölüyor’ başlıklı imza kampanyasının da düzenleyicisi. Ptot Film yapımcılığında çekilen videonun proje tasarımını Özge Özder, Aslı Tandoğan, Ayça Varlıer üstlendi. Filmin yönetmenliğini Çağatay Kaya yaptı. Metinleri Özge Özder yazdı, seslendirmeyi ise deneyimli oyuncu Selçuk Yöntem üstlendi.

Bugün neler oluyor?