izlenme 282
izlenme 180
izlenme 234
izlenme 228
izlenme 162
izlenme 258
tvarşivi / Yaşam / 
Eşcinsel vekilden meclisteki canlı yayında evlenme teklifi
Eşcinsel vekilden meclisteki canlı yayında evlenme teklifi
04.12.2017 15:37 | 84 izlenme
Tim Wilson ilkokul öğretmeni olan ve o gün mecliste izleyici olarak salonda yer alan partneri Ryan Bolger'e sürpriz şekilde evlenme teklifi etti.

Avustralya'da Liberal Parti'de meclis üyesi olan 37 yaşındaki Tim Wilson ilkokul öğretmeni olan ve o gün mecliste izleyici olarak salonda yer alan partneri Ryan Bolger'e sürpriz şekilde evlenme teklifi etti. İkilinin duygu dolu anları meclis tutanaklarına da geçti. Ryan Bolger teklifin tutanaklara geçmiş halini Instagram hesabından paylaştı. 

Geçtiğimiz haftalarda önce posta yoluyla yapılan referandumla halkın eşcinsel evliliğe 'evet' dediği ülkede yasa tasarısı Senato'dan da geçmişti. Avustralya'lıların yüzde 61.6'sı yasal bağlayıcılığı olmayan oylamada eşcinsel evliliklere 'evet' demişti.

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull binlerce insan tarafından ülke genelinde kutlanan sonuçların ardından  vatandaşların eşitlik için ve aşk için evet dediğini dile getirerek 'Şimdi artık top Avustralya Parlamentosu olarak bizde. Vatandaşlarımızın bizden istediği şeyi noelden önce gerçekleştirmeliyiz' demişti. Tasarı Avustralya Temsilciler Meclisi'nden de geçtiğinde tasarı tamamen yasalaşmış olacak.

Bugün neler oluyor?