izlenme 78
izlenme 258
izlenme 96
izlenme 30
izlenme 78
izlenme 30
tvarşivi / Yaşam / 
Efsane şarkıcının perişan halleri!
Efsane şarkıcının perişan halleri!
08.08.2017 21:14 | 138 izlenme
90'lı yılların popüler ismi Sinéad O’Connor şimdilerde mental sorunlardan ötürü perişan bir durumda...

90'lı yılların en önemli aşk şarkılarına imza atan, albümleri dünyada satış rekorları kıran ünlü şarkıcı Sinéad O’Connor, artık ucuz bir yol kenarı motelinde mental sorunlarla yaşamaya çalışıyor.

"DOKTORUMDAN BAŞKA KİMSEM YOK!"

İntihara eğilimli olduğu açıklanan O’Connor, sevenleri ile şu anki halini anlatan bir video paylaştı. Ünlü sanatçı, gözyaşlarına boğulduğu videoda, “Tamamen kendimle başbaşayım. Hayatımda, benim kahraman olduğumu söyleyen ve bu sayede şu anda hayatta olmamı sağlayan doktorum, dünyanın en tatlı adamı olan psikiyatristimden başka kimse yok" şeklinde konuşuyor.

"MENTAL SORUNLARIM VAR"

51 yaşındaki Sinéad O’Connor, "Şimdi New Jersey’de bir yol kenarı motelinde yaşıyorum. Herkesin bunun neye benzediğini bilmesini istiyorum, o nedenle bu videoyu çektim. Mental hastalıkla mücadele ediyorum. Bu, uyuşturucu bağımlısı olmak gibi insanı kötü etkiliyor" dedi.

GRAMMY ÖDÜLÜNÜ REDDETTİ

O’Conner, anne ve babasının boşanmasından sonra annesinin kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 1979 yılından sonra babasıyla birlikte yaşamaya başladı. Eğitimini tamamlayamayan sanatçı, en son öğrenim gördüğü okulda sanata eğilim gösterdi. Barbra Streisand'ın ‘Evergreen’ adlı şarkısını söyleyerek dikkatleri üzerine çekince Tua Nua adlı bir topluluğa katıldı. 1983'te babasının desteğiyle girdiği okulda müziğe iyice yoğunlaşarak bir deneme albümü çıkardı. Ertesi yıl bir müzik dergisi aracığıyla tanıştığı Columb Farrey'in yönlendirmesiyle ‘Ton Ton Macoute’ adını verdiği kendi müzik topluluğunu oluşturdu. Bar ve gece kulüplerinde sahneye çıkan 'Ton Ton Macoute', adını duyurmaya başladığı 1985'te annesini bir trafik kazasında kaybetti. 1990 yılında, Prince’in sözlerini yazdığı ‘Nothing Compares 2 U’ adlı şarkıyla zirveye çıkan O’Conner, layık görüldüğü Grammy Ödülü'nü reddetmesiyle hafızalara kazındı. Politik kimliğini sanatıyla birlikte önplana çıkararak, ABD ve savaş karşıtı bir çizgi izleyen sanatçı, 1992 yılında Papa II. Jean Paul'ün katolik kilisesindeki cinsel tacize sessiz kalmasını protesto için Papa'nın bir fotoğrafını televizyon kameralarının önünde yırtmasıyla dindar kamuoyunun tepkisini çekti.

SERVETİ BİTTİ!

İsveçli eşiyle olan ikinci evliliğini 2003 yılında bitiren sanatçı, yaptığı albümlerle beğeni toplayarak listelerde üst sıralarda yer aldı. İrlandalı sanatçının çalkantılı hayatı nedeniyle servetini hızla erittiği biliniyor. Hatta 2005'te 6 milyon dolar kişisel serveti olan O'Connor'ın düzenli telif gelirine rağmen sıfırı tüketmesi şov dünyasında ibretlik bir öykü olarak hafızalara girecek.

Bugün neler oluyor?