izlenme 5214
izlenme 714
izlenme 666
izlenme 4788
izlenme 546
izlenme 4866
tvarşivi / Diziler / 
Çukur'da Vartolu'nun 3 farklı hali! (Vartolu şizofren mi?)
Çukur'da Vartolu'nun 3 farklı hali! (Vartolu şizofren mi?)
06.03.2018 09:19 | 576 izlenme
Vartolu Sadettin'in kendisiyle yüzleştiği sahneler büyük yankı uyandırdı.

Show TV'nin Ay Yapım imzalı fenomen dizisi Çukur'un, 5 Mart Pazartesi akşamı ekrana gelen 19. bölümü herkesi şaşırttı. Yamaç'ın ölümden kurtardığı ve kardeşi Salih olduğunu öğrendiği Vartolu hücrede kaderini beklerken, yanına gelen Emmi'yle sohbet etti. O anlarda Vartolu karakteri kendi içinde bir hesaplaşma yaşadı. Vartolu, Salih ve entelektüel bir karakter olarak ortaya çıktı. Kendi aralarında konuşan Vartolu'nun üç hali izleyenlerin akıllarına 'Şizofren mi' sorunu getirdi.

Çukur'un son bölümünde Yamaç ve Beyefendi lakaplı Baykal arasında da hesaplaşma yaşandı. Baykal'ın aslında Beyefendi olduğunu öğrenen Yamaç karşısına çıktı. Diğer yandan ise, Emmi'yi takip eden İdris Koçovalı, Vartolu'nun tutulduğu hücreyi öğrendi ve yanına gitti. Son sahnede ise İdris, oğlu Vartolu'ya 'Bize neler yaptın Salih' dedi.

ÇUKUR SON BÖLÜMDE NELER YAŞANDI?
Çukur'un 19. bölümünde Yamaç'ın kusursuz planı sayesinde Vartolu'nun nasıl kurtulduğu ekrana geldi. Yamaç’ın kendisini kurtarmasına anlam veremeyen Vartolu, Yamaç’ın “Babamın bir oğlu daha ölmesin” sözleriyle derinden sarsıldı. Vartolu’nun oğlu olduğunu öğrenen ve acı içinde Aliço’dan yardım isteyen İdris soluğu oğlu Kahraman’ın mezarında aldı. Kahraman’ın ölümünden kendini sorumlu tutan İdris gözyaşlarına hakim olamadı. Selim’in yaşam savaşı verdiği sırada Yamaç, Vartolu’nun başına silah dayadı fakat o sırada gelen Emmi, Selim’in ameliyattan çıktığını söyledi. Yamaç apar topar hastaneye giderken, Komiser Emrah Çukur’dakilerin sicillerini araştırmaya koyuldu. Yaşadığı acının ağırlığını daha fazla taşıyamayan İdris, eve gelen Sultan’ın desteğiyle yeniden toparlandı. Ancak Sultan'dan Selim'in vurulduğunu öğrenen İdris, hayatının en büyük üzüntülerinden birini yaşadı. Selim’in Yamaç’ın önüne geçerek kurşunların hedefi olduğunu öğrenen ve gururdan gözleri dolan İdris, Selim’in kendine gelmesiyle rahat bir nefes aldı. Sena ile birlikte İzmir’den dönen Güzide, Emrah’ın uzak durmasını istedi. Yamaç Medet’in tarifiyle, her şeyi yapan kişinin Baykal olduğunu anladı. Yamaç, Baykal’la konuştuğu sırada renk vermezken, Baykal ise Yamaç’ı bitirmekte kararlıydı. Emmi’nin kendisinden bir şey gizlediğini anlayan İdris onu takip etti. Vartolu’nun tutulduğu depoya geldiğinde karşısında Vartolu’yu buldu. Vartolu ise İdris’in ona gerçek adıyla, Salih’le hitap etmesiyle şaşkınlık yaşadı. Baba oğulun duygu yüklü yüzleşmesinin ekrana geldiği final sahnesi izleyenleri ekran başına kilitledi.

Çukur’un 20. bölümünden ilk sahne yayınlandı. Gözü dönen Yamaç arabayla son sürat Baykal’ın malikanesine geliyor. Arabadan hışımla çıkardığı tüfeğiyle malikaneye yürüyen Yamaç’ı Metin, Kemal ve diğer Koçovalılar engellemeye çalışıyor. Yamaç’ı gören korumalar silahlarına sarılırken, en sonunda düşürülerek durdurulan Yamaç’ın delirmiş bir şekilde çığlık attığı anlar heyecanı yükseltiyor.

Çukur’un merakla beklenen 20. bölümü 12 Mart Pazartesi günü saat 20.00'de Show TV'de!

 

Bugün neler oluyor?